• Úvod Ponuka Fotogaléria Drevené okná Kontakt
 • Drevené okna

  Eurookná

  Podľa požiadaviek zákazníka vyrábame a montujeme otváravé, otvárovo - sklopné a sklopné eurookná, balkónové a terasové dvere, presklené steny s pevnými, a s posuvnými alebo zhŕňacími časťami v najrozličnejších rozmeroch a tvaroch. Posuvný systém je možné aplikovať pre širokú škálu vyhotovenia dverí zloženého z jedného, alebo viacerých krídel, bez obmedzenia ich počtu.

  Balkónové dvere

  Svojou konštrukciou sa veľmi podobajú oknám, majú klasický okenný prah vysoký 9 cm vybavený rámovou termoodkvapnicou, tým zabezpečujú vysokú odolnosť voči prípadným návalom vody. Sú vybavené kľučkou z interiéru a madielkom z exteriéru, ktorým si dvere môžete zachytiť v uzavretej polohe vďaka protiprievanovej poistke, dvere však nie sú uzamknuté.

  Terasové dvere

  Na prvý pohľad sú ako balkónové dvere, ale terasové dvere sú vybavené prvkami, ktoré ich výrazne odlišujú od klasických balkónových dverí. Majú bezprahové prevedenie ako vchodové dvere, výška prahu je potom cca 18 mm a obsahuje časť plastového profilu, ktorý sa zalieva do betónu a zabraňuje podmŕzaniu z exteriéru. Ďalším prvkom je možnosť uzamykania z exteriéru, čiže sú vybavené systémom kľučka – kľučka (kľučka aj z interiéru aj z exteriéru) a vložkou, ktorým sa systém uzamyká.

  Prevedenie

  Drevina

  Eurohranol - materiál lepený z troch drevených lamiel, ktoré bránia ohýbaniu a deformácii materiálu, je možný výber materiálov: smrek, borovica, červený smrek, malajský dub – Meranti, Meravan, slovenský dub. Na eurohranoly sú kladené vysoké nároky, pretože namáhanie tejto časti stavby je enormné a tvoria základný prvok okien a dverí, nosnú časť pre kovanie, sklenené a drevené výplne.

  Tesnenie

  Používame kvalitné, časovo a tvarovo stabilné tesnenia, pričom do okien sa montujú dva druhy tesnenia: vnútorné, ktoré je tepelnoizolačné a vonkajšie (dodatočné), ktoré plní najmä zvukovoizolačnú funkciu, prípadne zabraňuje prenikaniu mikročastíc (pri extrémne prašnom prostredí)

  Kovanie

  Do okien montujeme celoobvodové kovanie MACO MULTI Trend Silber Line s mikrovetraním, pričom v základnej cene sú krytky pántov v rovnakej farbe ako kľučky na okná a kľučky, ponúkame možnosť výberu farby a tvaru kľučiek.

  Sklo

  Ponúkame široký výber izotermickým skiel s tepelnou priepustnosťou dokonca už od k - 0,3 Wm-2 k-1 , pričom cenovo veľmi prístupné sklá sú už od k – 0,6 Wm-2 k-1. Pri izolačných sklách je taktiež možnosť za veľmi rozumnú cenu riešiť bezpečnosť nerozbitnými bezpečnostnými fóliami, zvukovú izoláciu, nepriehľadnosť, prípadne rôzne estetické prvky ako vitráže, pieskovanie a ornamentové sklá. Ponúkame možnosť výberu drevených lepených mriežok na sklo, alebo kovových mriežok do skiel.

  Povrchová úprava

  Povrchová úprava je základom pre dlhú životnosť výrobkov a chráni drevo pred poveternostnými vplyvmi. Používame hrubovrstvové ekologické lazury s predprípravou dreva a ponúkame možnosť širokého výberu farebných odtieňov, dekoračných a krycích lazúr RAL a rôznych kombinácií.